Prohlášení o přístupnosti

Tvůrce tohoto webu prohlašuje, že při jeho tvorbě postupoval dle dostupných metodik zabývajících se přístupností na web (Pravidla pro tvorbu přístupného webu, Blind FriendlyWeb, WCAG 1.0, udržitelná část Dogma W4). Uživateli nejsou kladeny žádné překážky a dbáno na snadné užití.

Struktura každé stránky byla vytvořena dle nejnovější specifikace HTML5 a vizuálně naformátována kaskádovými styly (CSS). Funkčnost byla ověřována nejen na majoritních prohlížečích, ale i alternativních zařízeních typu hlasové čtečky. Web je tak přizpůsoben i handicapovaným uživatelům. Veškerá písma jsou definována v relativních jednotkách a je tak možné měnit jejih velikost.

Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb. o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (Vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Pomocné klávesové zkratky

Pro klíčové navigační prvky webu jsou připraveny následující zkratky:

  • Alt + 0 - Prohlášení o přístupnosti  (stisk klávesy Alt a zároveň klávesy 0).
  • Alt + 1 - Titulní strana (www.vlceves.cz)  (stisk klávesy Alt a zároveň klávesy 1).
  • Alt + 2 - Kontakt. (stisk klávesy Alt a zároveň klávesy 2).

Některé prohlížeče mají tyto zkratky nastaveny jinak. Firefox pod levý Alt + levý Shift + číslo. Opera pod levý Shift + Esc, a poté číslo. U jiných se to může lišit. 

Použité formáty

  • Textový obsah je struktorován v jazyce HTML5, přičemž je dbáno na sémantiku.
  • Obrázky jsou ve formátech PNG, JPG či GIF. Často je použito zobrazení malých náhledů obrázků a je možné je otevírat do většího náhledu či plné velikosti pomocí skriptovacího jazyka JavaScript (metoda LightBox). Každý takový obrázek lze otevřít do originální velikosti klikem prostředního tlačítka myši, či přes kontextovou nabídku pravého tlačítka myši, a konečně bez dostupného JavaScriptu se tak otevírá automaticky.Některé obrázky mohou být velmi velké (mapy, fotografie), a proto jejich stahování může na některých počítačích trvat déle. Obrázky mají alternativní popis v atributech Alt a Title.
  • Dalšími použitým formátem je PDF (dokument připravený k tisku), který je možno otevřít programy Foxit či Adobe Acrobat Reader.
  • DOC, XLS, PPT - společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.
  • RTF - dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.
  • ZIP - některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

 

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech, na které narazíte při používání tohoto webu můžete poslat na adresu technického správce serveru - konktakt na www.milichovsky.com.
Prohlášení o přístupnosti, Titulní strana, Obecní úřad